Aktualności

Ginekologia i położnictwo 2016 - XIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa

21 listopada 2016

Nie mogło Nas zabraknąć na XIII Krajowej Konferencji Szkoleniowej „Ginekologia i położnictwo”, która tradycyjnie odbyła się w Krakowie, a już po raz trzeci w światowej klasy Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 

Tegorocznym motywem przewodnim były pułapki i najczęstsze problemy/kontrowersje, na które można natrafić podczas procesu diagnostycznego i leczenia pacjentek. Nowym elementem wprowadzonym przez organizatorów była możliwość wcześniejszego zadawania pytań. Wykładowcy w swoich prezentacjach, na podstawie danych naukowych, ale i własnego bogatego doświadczenia, udzielali cennych wskazówek, jak rozwiązywać dylematy kliniczne i unikać niepotrzebnych błędów.Wśród zagranicznych wykładowców przyjechali m. in. prof. Vincenzo Berghella z Uniwersytetu Thomasa Jeffersona z Filadelfii, autor licznych, publikowanych również na łamach naszego czasopisma metaanaliz z dziedziny położnictwa, który omówił zasady wykonywania cięć cesarskich (w tym tzw. trudnych) zgodnie z regułami EBM. Drugim wykładowcą jest prof. Olivier Donnez
z Awinionu, który przedstawił bogato ilustrowany wykład dotyczący praktycznych aspektów miomektomii.

 

Na stoisku Acionmed, nasi specjaliści prezentowali uczestnikom konferencji najnowsze rozwiązania Samsunga przeznaczone do diagnostyki ginekologiczno-położniczej.  Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność!