Aktualności

Actionmed dystrybutorem rozwiązań USG Siemens Healthcare!

07 kwietnia 2017

W efekcie nawiązanej współpracy, do oferty polskiego dystrybutora dołączyły systemy ultrasonograficzne tej marki, natomiast Siemens poszerzył grono odbiorców, z którymi współpracuje Actionmed.

Aparaty USG Siemens Healthcare to zaawansowane technologicznie rozwiązania zapewniające diagnostykę kliniczną na najwyższym poziomie. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich aplikacji, pozwalają uzyskać wyczerpujące informacje diagnostyczne, co usprawnia pracę lekarzy i pomaga im podjąć właściwie decyzje w zakresie leczenia. Rozwiązania ultrasonograficzne Siemens przeznaczone są do diagnostyki ogólnej,  sercowo-naczyniowej, ginekologiczno-położniczej, przyłóżkowej i radiologicznej.

– Siemens to producent najwyższej klasy urządzeń USG, posiadający międzynarodową renomę. Nawiązana współpraca zapewni nam dostęp nie tylko do najnowszych technologii w tym zakresie, ale również do pakietu szkoleń dla naszych klientów. A to, w nieustannie zmieniającym się świecie technologii medycznych i ultrasonografii, jest ogromnym atutem współpracy. Pozwala bowiem na podnoszenie swoich kwalifikacji u boku największych sław medycyny praktycznej w naszym kraju – powiedział Piotr Pągowski, Wiceprezes Zarządu Actionmed. – Najbliższe szkolenie odbędzie się w czerwcu i będzie dotyczyło ultrasonografii układu chłonnego u dzieci.

Zapotrzebowanie na usługi ultrasonograficzne w Polsce cały czas rośnie. Wiąże się to z coraz bardziej świadomym podejściem ludzi do profilaktyki niektórych chorób, w tym nowotworów, których wczesna diagnoza pozwala na skuteczne leczenie. Zdają sobie z tego sprawę światowej klasy producenci, tacy jak Siemens. Dlatego wciąż udoskonalają swoje urządzenia, których dystrybucję powierzają wykwalifikowanym firmom.

***

Actionmed to firma należąca do notowanej od 2006 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki ACTION S.A. - jednego z największych dystrybutorów sprzętu IT i RTV/AGD/GSM w Polsce, obecnego na rynku od ponad 20 lat. Actionmed jako partner i autoryzowany dystrybutor największych światowych producentów w zakresie rozwiązań dla medycyny (m.in.: Siemens, WDM,  DMS – Apelem, Idetec Medical Imaging) oferuje najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i usługi w obszarze ochrony zdrowia. Oferta Actionmed zbudowana jest wokół dwóch głównych obszarów: diagnostyki obrazowej i systemów automatycznej dystrybucji leków (w opakowaniach fabrycznych oraz unit dose). Zespół najwyżej klasy inżynierów firmy Actionmed odpowiada za profesjonalne wsparcie swoich klientów na każdym etapie współpracy łącznie z procesem finansowania transakcji i serwisem. Spółka, dynamicznie reagując na zapotrzebowanie szpitali na systemy usprawniające proces przygotowywania chemioterapii, nawiązała współpracę z producentem rozwiązań automatycznych dla jednostek świadczących usługi z zakresu onkologii i planuje rozszerzać swoją ofertę również o ten zakres.